DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Przedszkole Publiczne nr 32 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://przedszkolenr-32.dlaprzedszkoli.eu/

• Data publikacji strony internetowej: 2014-09-01
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-29

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Część plików nie jest dostępna cyfrowo
  • Zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych

Wyłączenia

• Zdjęcia oraz niektóre pliki zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy  o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-15
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-29

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.  Jest możliwość powiększenia wielkości liter, podświetlenie linków i kontrastu, za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl +U.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Grażyna Osak.
  • E-mail: pp32@miasto.szczecin.pl
  • Telefon: 914883566

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich

• Adres: https://www.rpo.gov.pl/content/kontakt
  • E-mail: biurorzecznika@brpo.gov.pl

Dostępność architektoniczna

1. Aby dostać się na teren przedszkola należy pokonać furtkę otwieraną ręcznie oraz posiadającą na górze dzwonek odblokowujący blokadę furtki.

2. Budynek jest trzykondygnacyjny.

3. W budynku nie ma windy, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych.

4. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

5. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

6. W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym.